Dej každému dni šanci, aby se stal tím nejkrásnějším dnem tvého života!

NESTYDA

19. října 2008 v 10:43 | TEREZ-ka |  *HURRÁ *
nJ další (podle traileru) skvělý film podle knihy Michala Viewegha....v hlavní roli nenahraditelný Jiří Macháček.....komedie o "manželství a sexu"

O FILMU ......

Když se Oskar jednoho časného červnového sobotního rána obracel v posteli a spánkem opuchlýma očima krátce pohlédl na svou dosud spící manželku, na okamžik mu blesklo hlavou, že její obličej je spíše ošklivý, ačkoli jej vždycky považoval za docela hezký. Proboha, ten nos!
Michal Viewegh, Povídky o manželství a o sexu
A populární moderátor televizních zpráv o počasí Oskar začíná ztrácet hlavu…
Film, který je volně inspirován několika povídkami z výše uvedeného bestselleru Michala Viewegha, označuje autor knižní předlohy s nadsázkou jako "neromantickou komedii o manželství a sexu". Určitě je to ale i příběh o rodičích a dětech (ať už je dětem pět let, nebo jim pomalu táhne na čtyřicítku) - a v neposlední řadě také příběh o ztrácení a nalézání lásky.


Známí a slavní….

Ve filmu se v epizodních roličkách objeví řada známých a populárních tváří. "Oskar pracuje v televizi a Nora je populární zpěvačka. Oba se tedy pohybují v jakémsi mediálním prostředí. Šlo o to, aby pro zvýšení autenticity se Oskar v televizní redakci potkával jak se skutečnými rosničkami - jako je Petra Voláková, Karla Mráčková, tak na chodbách potkával lidi, kteří v televizi skutečně pracují - Ester Janečkovou, Přemka Podlahu, Halinu Pawlowskou," vysvětluje režisér Jan Hřebejk a vypráví o obsazení ikony českého šoubyznysu - Karla Gotta. "Když byla ve scénáři situace, kdy se Nora s kolegou fotografuje na nové album, tak jsme si říkali, který kalibr by měl být tím druhým. A Karel Gott je nejslavnější osobností zdejšího šoubyznysu." Jirka Macháček dodává: "Bylo prostě potřeba obsadit do role Karla Gotta právě Karla Gotta. I když on pravděpodobně, jak jsem tak vycítil, by rád hrál i někoho jiného než Karla Gotta, ale to je těžké: Hradčany také nemohou hrát jinou budovu, než jenom Hradčany!" Karel Gott neváhal objevit se krátce ve filmu v poněkud ironické podobě skeptického glosátora, dokonce si tuto polohu vyžádal: "Tím nám v tom filmu pomohl, stejně jako Hana Hegerová, která tu také v takové laskavě sebeironické poloze objeví," dodává režisér.
VÍCE NA WWW

videaa...

1) trailer


2) počasí s Jiřím Macháčkem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama